تبلیغات
کسب درآمد و تجارت الکترونیکی برای شما - پاسخ دكتر داگلاس جكسون Dr. Douglas Jackson به نشریه BusinessWeek
یکشنبه 18 دی 1384  12:01 ب.ظ
نوع مطلب: (عمومی ،) توسط: سینا

سلام دوستان
در پی طرح مسئله ایگلود از سوی نشریه BusinessWeek  دكتر داگلاس جكسون Dr. Douglas Jackson موسس ایگولد در سایت خود ایه نامه را منتشر کرده که ترجمه آن در زیر آمده است :

نامه‌ای از دكتر داگلاس جكسون ، رئیس شركت e-gold, Ltd

شركت ایگولد اخیرا موضوع مقاله‌ای افتراآمیز و بی‌پایه و اساس در نشریه Business Week قرارگرفته است. ایگولد قویا اظهارات ارائه شده در این مقاله را تكذیب می‌كند. مطالب این مقاله بگونه‌ای انتخاب شده كه فقط روی یك حالت خاص، یعنی استفاده مجرمانه از ایگولد، تاكید كرده و از بیشتر كاربردهای مثبت آن غافل مانده است. این مقاله حتی از ذكر این نكته هم غافل مانده كه تمام مكانیسم‌های پرداخت آنلاین شامل كارت‌های اعتباری و واسطه‌های آنها همچون PayPal نیز، در سطوحی بسیار وسیعتراز ایگولد، در معرض استفاده تبهكاران بوده و از ذكر اقدامات پیشگیرانه‌ای ، كه ایگولد در مورد اعمال مجرمانه مرتبط با خود انجام می‌دهد ، نیز خودداری ورزیده است.

شركت ایگولد و شركت مادر ، یعنی Gold & Silver Reserve (G&SR®) ، بهمراه شركت خدمات تبادل پول G&SR ، یعنی OmniPay® ، در راستای همكاری با دولت ایالات متحده و بدنبال یك درخواست مكتوب و قانونی ، اجازه بازرسی از سیستم‌های كامپیوتری و داده‌های شركت ایگولد و OmniPay® را صادر كرد. برا ی پیشگیری از قطع شدن كارعادی سیستم ، این بازرسی در تاریخ 16 دسامبر و بعد از ساعات اداری صورت گرفت. این بازرسی تمام منابع سیستم ایگولد را دربر گرفته و بنابراین باعث قطع امكان دسترسی مشتریان به سیستم گردید. بازرسان حكومتی به ما گفتند كه این قطع ارتباط تنها برای چند ساعت خواهد بود ، ولی با توجه به حجم داده‌های نگهداری شده توسط ایگولد (كه برای حراست از حقوق مشتریان حفظ می‌شود) ، كه باعث شگفتی بازرسان شد ، این بازرسی برای حدود 36 ساعت ، تمام ظرفیت محاسباتی و سرویس‌دهی ایگولد را اشغال كرد. ایگولد از هرگونه اخلالی كه به سبب قطع سرویس‌های خدماتی و بنا به درخواست دولت صورت گرفته است پوزش می‌طلبد.

ایگولد بصورت كاملا قانونی بكار خود ادامه داده و هیچگونه اغماضی نسبت به افرادی كه قصد بهره‌برداری از ایگولد جهت مقاصد مجرمانه دارند نخواهد ورزید. ایگولد سابقه‌ای بس طولانی در همكاری با دستگاههای قضایی دولت آمریكا و سراسر جهان داشته و در پاسخ به درخواست‌های قانونی كمال همكاری را در ارائه اطلاعات بعمل آرورده‌است.

من مفتخر به اقداماتی هستم كه تاكنون در ایگولد انجام شده است. ایگولد ، كه حالا دهمین سال آنلاین بودن آن است ، در حال رشد بصورت نمایی است و دلیل آنهم پیوند جهانی كاربران آن است كه هر كاربری استفاده از ایگولد را به دوستان خود توصیه می‌كندو كاربران جدید هم به همین صورت عمل می‌كنند. از ابتدای راه‌اندازی ایگولد در سال 1996 این رشد سریع ، درآمدها و منابع مورد نیاز برای ایگولد را ، جهت بهبود و گسترش فنی سیستم فراهم آورده تا هم سیستم قابل اطمینان شود و هم آنهایی كه می‌خواهند از آن استفاده نامناسب ببرند راحتی كمتری احساس كنند.

ما هم اكنون در حال پردازش همان تعداد معاملات و رسیدن به همان رشدی هستیم كه PayPal در سه ماهه دوم سال 2000 به آن رسیده‌بود. با این تفاوت كه آنها ناچار بودند دهها میلیون از پول سرمایه‌گذاران را برای بالا بردن موازنه حساب خود از دست داده و در آن زمان بطور میانگین ماهانه 10 میلیون دلار را از بین ببرند. و درست قبل از اینكه اولین سهام آنها در بازار بورس عرضه شود تقریبا حدود 275 میلیون دلار از سرمایه خود را ازدست دادند.

در مقابل آن ایگولد گه فاقد سرمایه‌گذاری عمده خارجی است به جایگاه زیر دست یافته:
- گردش طلای آن از مجموع ذخایر طلای دولت كانادا بیشتر است.
- ترافیك سایت آن از سایت‌هایی مثلetrade.com و citi.comپیشی گرفته و شانه بشانه سایت kitco.com است و بعنوان دارنده بالاترین ترافیك در بین سایت‌های مرتبط با طلا شناخته شده است.
- روزانه بین 50 تا 60 هزار تبادل بین كاربران آن وجود داشته كه این رقمی حدود 10 میلیون دلار را دربرمی‌گیرد.
- تقریبا در هركشوری كاربر فعال دارد ( مثلا از چین حدود 150000 نفر در ایگولد حساب دارند ) ، علیرغم اینكه سایت فاقد پشتیبانی از زبانهای خارجی است. ( این یك اولویت مهم و در دستور كار است )

ایگولد تنها سیستم پرداخت است كه واقعا جهانی عمل می كند ، هر بازرگانی می‌تواند پرداخت آنلاین را از هر كسی بپذیرد حتی اگر پرداخت كننده در یك كشور جهان سوم باشد و كارت اعتباری و یا حتی حساب بانكی نیز نداشته باشد.

ایگولد به كارگران مهاجر این امكان را میدهد كه درآمدهای خود را برای خانواده‌هایشان در مكزیك و بنگلادش بفرستند وهزینه این كار خیلی كمتر از مكانیزم‌های عادی ارسال پول است. كارمزدهایی كه ایگولد می‌گیرد درصدناچیزی از كارمزدهایی است كه سیستم‌های دیگر از مشتریان خود اخذ می‌كنند.

با كمك ایگولد و برای اولین بار در طول تاریخ ، مردم عادی سراسر جهان این امكان را یافته‌اند تا از واحد پولی استفاده كنند كه بر پایه محكمی استوار بوده و در قبال تضییعات حكومت‌ها ایمن است.

شركت Gold & Silver Reserve حدود 9 سال است كه مشغول بكار می‌باشد. در راستای احترام به قانون ، G&SR دهها بار با ارگان‌های حكومتی تماس داشته و بارها با ماموران رسمی اداره مالیات بردرآمد، FBI، سازمان امنیت و تعداد دیگری از سازمان‌های فدرال ملاقات داشته‌است و بكرات به G&SR گفته شده كه عملكرد آنها كاملا قانونی بوده و در سازگاری كامل با تمام قوانین و لوایح قرار دارند. مضافا دولت مركزی ، در بیش از 300 مورد ، تقاضای اطلاعات در مورد افراد مظنون به قانون‌شكنی كرده‌است. G&SR هم در تمام موارد بصورت كاملا حرفه‌ای و در زمان مقتضی به این درخواست‌ها پاسخ داده‌است. تا جاییكه بسیاری از ماموران دولتی از همكاری ما با تقاضاهای آنها و كمك در بازرسی‌هایشان كتبا ازما تقدیر و تشكر كرده‌اند.

البته اخیرا دولت به این نتیجه رسیده كه قادر نیست فعالیت تجاری ما را تحت هیچگونه آیین‌نامه یا اساسنامه‌ای دسته‌بندی كند. بر خلاف حركت كنگره بسمت قانونی كردن اینگونه فعالیت‌ها ، دولت متعهد شده تا ما را تحت اساس‌نامه‌های موجود طبقه‌بندی كند كه این بطور كامل با فعالیت‌های تجاری ما غیر قابل انطباق است. در نتیجه پرونده‌ای بر علیه G&SR درست شده كه حول اظهارات و ادعاهای نادرست تنظیم شده است و در اختیار قاضی دادگاهی در شهر واشنگتن قرار دارد. یك هفته بعد وقتی پرونده از سوی قاضی بررسی شد ، دولت از بیم اینكه مبادا در این پرونده شكست بخورد ، پرونده دومی را علیه G&SR تشكیل داده‌است. ما همینك درگیر این پرونده‌ها بوده و مطمئن هستیم كه در مدت كوتاهی پیروز خواهیم شد.

هم ایگولد و هم OmniPay بشدت آسیب دیده‌اند. سایت‌های آنها برای 36 ساعت غیرقابل دسترسی بوده‌اند ، در این زمان نمی‌دانستیم چه اطلاعی باید به مردم بدهیم و حتی چگونه اطلاع بدهیم. بدترین اثر این جریان لطمه‌ایست كه به اعتبار ما وارد شده است. این لكه‌ایكه بر دامان ما نشسته مطمئنا به تلاشهای ما جهت ایجاد یك ارتباط سازنده با تجارت و افراد عادی آسیب وارد خواهد ساخت.

اجازه دهید روشن بگویم. ایگولد در مورد هیچ فرد یا سازمانی كه قصد استفاده مجرمانه از آن را دارد اغماض و چشم‌پوشی نخواهد كرد. برعكس آن هم صحیح است. یعنی ایگولد حساب‌هایی را كه مظنون به فعالیت‌های غیرقانونی هستند و سابقه طولانی در همكاری با سازمان‌های قضایی دارند را محدود می‌كند.

دو عنصر وجود دارند كه باعث میشود ایگولد بتواند رد یك پول را هنگام استفاده غیرقانونی بگیرد:
1- یك كاربر عادی ایگولد امكان ندارد كه بتواند پولی در سیستم اضافه یا كم كند مگر اینكه یا از كسی كه حساب ایگولد دارد پول دریافت كند و یا پول به حساب ایگولد دیگران واریز كند.
2- تمام نقل و انتقالات بطور كامل ثبت و ضبط می‌شوند یعنی اینكه یك خط سیر كامل از ابتدا تا انتهای هر جریان پولی وجود دارد.

هیچ چیز ناشناس و غیرقابل ردیابی در ایگولد وجود ندارد. ایگولد در ارتباط با تبهكاری نیست. ایگولد مكان مناسبی برای اعمال مجرمانه نیست. ایگولد از گروهی افراد خبره جهت بازرسی حسابهایی كه مظنون هستند و پیگرد قانونی آنها بهره می‌برد. پرسنل ما در صدها بازرسی كه توسط FBI, FTC, IRS, DEA, SEC, USPS و دیگران صورت گرفته مشاركت فعال داشته‌اند. این حقیقت تمام سیستم‌های پرداخت است كه لازم است برای از ریشه كندن اقدامات مجرمانه همكاری لازم را داشته‌باشند.

ایگولد اقدامات عاجلی را جهت نزدیك شدن به سازمانهای قضایی و NGO ها در مورد مبارزه با جرم و بزه انجام داده است. بطور مثال ایگولد عضو ارشد "ائتلاف مالی برای ریشه‌كن كردن پورنوگرافی اطفال" بشمار میرود. این ائتلاف توسط "مركز ملی كودكان مفقود شده و بهره‌كشی شده" سازماندهی شده و Visa، MasterCard، Microsoft، AOL، PayPal و بیشتر بانكهای بزرگ در آن عضویت دارند.

امیدوارم بتوانم حقایق بیشتر و مفیدتری را هرچه زودتر در اختیار مردم قرار داده و در موقع مناسب ارتباطات لازم صورت گیرد. میتوانم به شما اطمینان دهم ایگولد بكار خویش ادامه داده و با پشتیبانی از مشتریان خود به رشد روزافزون ادامه می‌دهد.

دكتر داگلاس جكسون Dr. Douglas Jackson


  • آخرین ویرایش:یکشنبه 18 دی 1384
نظرات()   
   
Сialis
جمعه 23 شهریور 1397 04:43 ق.ظ
I am sure this piece of writing has touched all the internet
visitors, its really really good article on building up new webpage.
foot pain
شنبه 25 شهریور 1396 07:35 ق.ظ
I have been browsing online more than three hours today, yet I never found any interesting
article like yours. It's pretty worth enough for me.
In my opinion, if all website owners and bloggers made good content as you
did, the web will be much more useful than ever before.
How do you treat a sore Achilles tendon?
سه شنبه 17 مرداد 1396 10:32 ق.ظ
Undeniably believe that which you said. Your favorite justification appeared to be on the
net the simplest thing to be aware of. I say to you, I certainly get irked
while people consider worries that they plainly do not know about.
You managed to hit the nail upon the top and defined out the whole thing without having side effect , people can take a signal.

Will probably be back to get more. Thanks
Foot Pain
دوشنبه 16 مرداد 1396 07:42 ب.ظ
You ought to be a part of a contest for one of the best blogs on the
internet. I most certainly will highly recommend this blog!
victorinacruice.wordpress.com
یکشنبه 15 مرداد 1396 04:40 ب.ظ
great points altogether, you simply received a new reader.
What might you suggest about your put up that you made a few days ago?

Any sure?
Foot Issues
شنبه 14 مرداد 1396 12:51 ق.ظ
Hi Dear, are you actually visiting this web page on a regular basis, if so after that you will
absolutely obtain nice knowledge.
manicure
چهارشنبه 23 فروردین 1396 02:05 ق.ظ
Hello to every , because I am truly keen of reading this web site's post
to be updated on a regular basis. It includes nice information.
manicure
سه شنبه 22 فروردین 1396 03:28 ب.ظ
Hi there, the whole thing is going nicely
here and ofcourse every one is sharing data, that's really fine, keep up writing.
manicure
سه شنبه 15 فروردین 1396 03:36 ق.ظ
Hello! I've been reading your website for some time now and finally got the bravery
to go ahead and give you a shout out from Porter Texas!
Just wanted to mention keep up the excellent job!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر