تبلیغات
کسب درآمد و تجارت الکترونیکی برای شما - اخبار مهم در ارتباط با ایگولد
چهارشنبه 14 دی 1384  06:01 ق.ظ
نوع مطلب: (عمومی ،) توسط: سینا

مقاله زیر ازآخرین شماره نشریه BusinessWeek بطور آزاد ترجمه شده‌است.

هجوم به ایگولد

   سیستم‌های پولی آنلاین همچون ایگولد بتدریج بصورت انتخاب اصلی تبهكاران درآمده‌اند.
   جرائم اینترنتی بشدت در حال گسترش است. هكرها با بی‌پروایی اطلاعات بانكی و كارتهای اعتباری افراد را به سرقت می‌برند. پورنوگرافها براحتی تصاویر كودكان بی‌گناه را نشر می‌دهند. پول شویی به سادگی در پیچ و خم حسابهای آنلاین صورت می‌پذیرد. این تبهكاران ممكن است از روشهای مختلفی استفاده كنند اما بیشتر آنها در یك مورد اتفاق نظر دارند :

ایگولد

ایگولد یك واحد پولی دیجیتال است. باز كردن حساب در www.e-gold.com تنها احتیاج به چند كلیك ماوس شما دارد. چون هیچكس اطلاعات مشتریان را چك نمی‌كند براحتی می‌توان از اسامی دروغین استفاده كرد. با كارت اعتباری خود بلافاصله می‌توانید پول در حساب ایگولد خود گذاشته و با چند ضرب كلید ماوس آنرا به دیگری انتقال دهید. كسی هم كه پول را دریافت می‌كند به سادگی آنرا به پول معمولی تبدیل می‌كند.

   ایگولد ادعا می‌كند كه پول دیجیتالی‌اش توسط شمش‌های طلایی كه در لندن و دوبی نگهداری می‌شود پشتیبانی می‌شود. از طرف دیگر ایگولد این امكان را به كلاهبردارهای اینترنتی زرنگ می‌دهد كه بتوانند پولهایشان را خیلی سریع و بدون هیچگونه نظارتی جابجا كنند. بانكها و موسسات مالی آمریكا قانونا مجاز هستند تا بر مشتریان خود نظارت داشته و تبادلات مالی مشكوك را به دولت گزارش كنند. بنظر می‌آید كه ایگولد چنین وظیفه‌ای را برای خود احساس نمی‌كند. عمده مراكز عملیاتی ایگولد در فلوریدا بوده و در عین حال در سال 2000 یك شركت هم در بندر Nevis در دریای كارائیب به ثبت رسانده‌اند.
   مسئولان قضایی و امنیتی نگران این مساله هستند كه صنعت كمتر شناخته شده پول آنلاین به ابزار مهمی جهت پول شویی تبهكاران تبدیل شود. بعدازظهر روز 19 دسامبر ماموران FBI و سرویس‌های امنیتی دفاتر شركت مادر ایگولد، Gold & Silver Reserve Inc، را مورد هجوم قرار داده و سپس به سراغ منزل بنیانگذار ایگولد یعنی دكتر داگلاس جكسون رفتند. ماموران از تمام اسناد و فایلهای كامپیوتری كپی گرفتند ولی در این مرحله كسی بازداشت نشد. دكتر جكسون انجام هرگونه عمل خلاف قانون را تكذیب كرد، با اینحال این بازرسی ناگهانی نشان می‌دهد كه بازپرس‌های فدرال، ایگولد را جاذبه‌ای برای بزه آنلاین تلقی می‌كنند. یك مامور ارشد اظهار داشت كه FBI در حال پیگیری تعداد زیادی پرونده است كه در آنها ایگولد نقشی عمده ایفا می‌كند.

   البته خطر بالقوه فراتر از مورد ایگولد است. مقامات می‌گویند دیگر پول‌های دیجیتال نیز به همین شكل مورد استفاده تبهكارانه قرار می‌گیرند. هم اكنون بیش از 10 نوع پول آنلاین وجود دارد كه در جاهایی مثل روسیه یا پاناما مستقر هستند. 8 تا از اینها مدعی هستند كه با شمش‌های فلزات قیمتی پشتیبانی می‌شوند. این شركت‌ها سالیانه میلیاردها دلار جابجایی نقدینگی دارند. درآمد این شركتها از طریق دریافت درصد ناچیزی از مشتریان بابت نقل و انتقال پول است.

   بیشتر فشارهای قانونی كه بر ایگولد وارد می‌شود در ارتباط با كلاهبرداری و پول شویی توسط مشتریان آن است. مروری بر برخی زوایای پنهان و غیرقانونی در اینترنت چیزهای زیادی را آشكار می‌كند. یك وب سایت كه بنام CC-cards خوانده می‌شود و كارش فروش اطلاعات حساب‌های بانكی و كارت‌های اعتباری است معمولا از طریق ایگولد خرید و فروش خود را انجام می‌دهد. خیلی از سایت‌های پورنوگرافی اطفال، در سایه وجود ایگولد، استفاده از كارت‌های اعتباری معتبر مثل Visa و MasterCard را كنار گذاشته‌اند چون از طریق كارت‌های اعتباری خیلی راحت تحت پیگرد قانونی قرار می‌گرفتند.

   اما مقامات رسمی ایالات متحده به نكته دیگری توجه دارند : اینكه ایگولد و دیگر شركت‌های مشابه جهت انجام امور مالی توسط تروریست‌ها بكار گرفته‌شوند. و این چیزی است كه همه این شركت‌ها آنرا رد می‌كنند.

احضاریه‌های متعدد

   كسی كه پشت صحنه ایگولد است، یعنی داگلاس جكسون، یك مرد 49 ساله قد بلند و خوش‌اندام بوده كه دارای تخصص تومورشناسی است. او كه به طلا علاقه زیادی دارد حدود یك دهه قبل شركتی را بنا نهاد كه خود از آن بعنوان یك سیستم مالی خصوصی و مبتنی بر طلا یاد می‌كند. او در این تصور بود كه ایگولد را بعنوان یك واحد پولی معتبر در بازارهای بین‌المللی شناسایی كند و در عین حال روستاییان از چین تا پرو نیز بتوانند توسط آن خرید و فروش كنند. او می‌گوید: فكر می‌كردم میتوانم برای گروه كثیری از مردم كه از ایگولد استفاده خواهند كرد نقش یك منجی را ایفا كنم. البته هیچوقت این اتفاق نیفتاد.

   اتفاقی كه افتاد این بود كه، طبق بررسی‌های مقامات رسمی، ایگولد پر از قانون‌شكن و خلافكار شده‌است. سه ماه قبل از هجوم مقامات فدرال و هنگامیكه در یك اتاق كنفرانس ساده در دفترش در فلوریدا نشسته بود، تصدیق كرد كه یك پرونده به ضخامت 6 اینچ حكم احضاریه و دادخواست دارد كه عمدتا از طرف FBI ، كمیسیون امنیت ملی و اداره بازرسی پست آمریكا تنظیم شده و در همه آنها اطلاعاتی در مورد مشتریان مشكوك و مورد سوءظن تقاضا شده‌است. بازپرس‌ها می‌گویند كه جكسون بیزنس غیرمعمول خود را با مقاصد غیرخلافكارانه شروع كرده‌است. ولی در سالهای اخیر او چشمانش را به روی این موضوع كه ایگولد درزهای زیادی دارد بسته است. هجوم نیروهای فدرال این فرض را تقویت می‌كند كه توجه مقامات رسمی به ایگولد و امكانات بالقوه آن جهت انجام اعمال مجرمانه بشدت جلب شده‌است.

   بعد ازاین هجوم جكسون به پیغام‌ها پاسخ نداد. اما قبل از آنهم تمایل خود را به انجام جرم و بزه شدیدا انكار كرده‌است. او گفت همیشه به تحقیقات مقامات رسمی در اسرع وقت پاسخ می‌دهد. البته او اذعان دارد كه تلاش می‌كرده تا كارمندان خود را ازاین احضاریه‌ها دور نگه دارد. او می‌گوید در حساب‌های ایگولد حدود 1.2 میلیون سرمایه وجود دارد كه حجم نقل و انتقالات این سرمایه‌ها در سال 2005 نزدیك 1.5 میلیارد دلار بوده‌است. بنظر می‌رسد كه او موظف است كه بطور منظم هویت مشتریان خود و جریانات نقدینگی را نظارت كند، اما او دلیل می‌آورد كه این وظیفه او نیست و اظهار می‌دارد : ما هیچكس یا هیچ چیز را اعتبار نمی‌دهیم چون اساسا شبیه دیگر سیستم‌ها نیستیم.

   مقامات فدرال ، البته با بی‌میلی كامل، بر این راه گریز صحه میگذارند. ایگولد و سایر پولهای دیجیتال منطبق با تعریف قانونی و رسمی موسسات مالی نیستند. در این تعاریف بنیادهای مالی موظف به انجام نوعی "نظارت بر خود" هستند. مارك راش نایب رئیس یك شركت مسایل امنیتی در اینترنت بنام Solutionary Inc. و رئیس سابق بخش جرائم رایانه‌ای در قوه‌قضاییه آمریكا می‌گوید : بنظر نمی‌رسد كه كسی اینها را كنترل كند و اصلا تحت كنترل نیستند. شبكه اجرایی جرائم مالی وابسته به وزارت خزانه‌داری ، FinCEN ، در حال انجام مطالعاتی است تا این شكاف‌ها و كاستی‌ها را برطرف كند. در اینحال مقامات رسمی می‌گویند كه ایگولد و شركت‌های مشابه باید برای كشف جرائم انجام شده از طریق آنها بیشتر تلاش كنند.

   در ابتدای سال 1996 ایگولد بخشی از موج فزاینده سیستمهای پرداخت اینترنتی بود كه پولهای عادی را به پول آنلاین تبدیل می‌كردند. خیلی از شركت‌های اولیه به سختی زمین خوردند چون مشتری‌ها در قبال پرداخت حق‌الزحمه به این شركتها مقاومت می‌كردند. برخی دیگر مثل PayPal تبدیل به سرویس‌های كارت اعتباری شدند كه در حراج‌های آنلاین eBay Inc. بعنوان یك واحد پولی بكار می‌رود.

   ایگولد و تعداد كمی از رقبایش، از جمله یكی بنام GoldMoney ، در وضعیت متفاوتی بودند. بنیان‌گذاران آنها بر این باور بودند كه مرتبط ساختن اینگونه تبادلات پولی با استانداردهای مطمئنی مثل طلا می‌تواند پایداری اقتصادی بیشتری را به همراه داشته‌باشد. جكسون ، یك سرباز سابق ارتش و فارغ‌التحصیل دانشكده پزشكی دانشگاه پنسیلوانیا، هنگامیكه در حال اخذ تخصص خود در رشته تومورشناسی در اواسط دهه 90 بود شروع به مطالعه در زمینه تئوریهای آزادی فردی و مسایل مالی نمود. طرز تفكر او كه متاهل شده و پدر دو فرزند بود شروع به تغییر كرد. او در كارهای فیلسوف و داستان‌نویس آزادیخواه Ayn Rand به كنكاش پرداخت و بشدت تحت تاثیر كتاب اقتصاددانی بنام Friedrich A. Hayek تحت عنوان "راهی بسوی بردگی" قرار گرفت. در این كتاب كنترل‌های حكومتی بر اقتصاد محكوم شده‌است. او می‌گوید: مثل این بود كه صدها سال رنج و محنت بشر ، برخی بخاطر جنگ‌ها و برخی هم بخاطر شكست‌های اقتصادی ، می‌توانست تبدیل به سالهای آسایش و ایمان و سال‌های رفاه مادی شود.

تغییر ذهنیت

   او متقاعد می‌شود كه طلا شفای این دردهاست. دولت آمریكا از سال 1971 از ثابت كردن دلار با مقدار مشخصی از طلا خودداری می‌كرد. دلیل آنهم عدم ثبات در قیمت فلزات باارزش بود. جكسون و دوستش كه وكیلی بنام بری داونی بود تصمیم به افزایش پشتوانه مالی پول طلایی خود گرفتند. جكسون با استفاده از خالی كردن حساب بازنشستگی خود و همچنین فروش مجوز طبابتش این پشتوانه را تا مبلغ 900،000 دلار افزایش داد. یكی از همكلاسیهای سابقش او را همیشه می‌دید كه هنگام حضور در مطب همواره مشغول برنامه‌نویسی با كامپیوتر است. اغلب فراموش می‌كرد غذا بخورد و بشدت وزن كم كرده‌بود. انجام مراسم مذهبی را متوقف كرده‌بود. البته او تاكید می‌كند كه در كنار همه این استرس‌ها از توجه به بیماران خود غافل نبوده تا اینكه در سال 1998 كلا از حرفه پزشكی كنار می‌كشد.

   در مصاحبه‌های زیادی كه با او صورت گرفته ، اظهارات او در ارتباط با ایگولد خیلی جالب است. او در بخشی می‌گوید : ما می‌خواهیم ایگولد بعنوان یك واحد پولی خصوصی در نظر گرفته شود و دولت آمریكا و سایر دولتها نیز به آن به چشم یك ارز خارجی نگاه كنند. اما دفاتر شركت ایگولد بهیچوجه تصور یك بانك مركزی بزرگ را به ذهن القا نمی‌كنند. جكسون شركت خود را از یك آپارتمان جمع و جور و ساده در طبقه سوم ساختمان بانك مركزی آمریكا اداره می‌كند.

   پول‌های آنلاین توسط شركت‌های نرم‌افزاری و دیگر بیزنس‌های كوچك اداره می‌شوند. جكسون می‌گوید كارمزدهایی كه او از مشتریان خود بابت تبدیل پول عادی به ایگولد، نگهداری حسابها و جابجایی پول می‌گیرد حدود 2 میلیون دلار در سال 2005 برای شركت مادر درآمد داشته‌است.

   مارك جقتوویچ ، كه موسس یك شركت خدماتی ثبت دامین در تورنتو بنام easyDNS Technologies Inc. است ، خود را همیشه بعنوان یك حامی استفاده از پولهای اینترنتی می‌داند. اما وقایع اخیر تردید اورا برانگیخته‌است. او از سال 2003 ایگولد را برای پرداخت‌های مشتریان پذیرفته‌است. او بر این باور است كه استفاده از پول‌های دیجیتال ضررهای ناشی از تورم را كاهش می‌دهد. اما اوایل سال 2005 بازپرس‌های پلیس كانادا ، در مورد استفاده مجرمانه برخی افراد از سرویس‌های ارائه شده ، وی را تحت بازجویی قرار دادند. او می‌گوید بعدا متوجه شده كه بیشتر این افراد مظنون از طریق ایگولد حساب خود را پرداخت كرده‌اند. او كه از موشكافی‌های پلیس خیلی عصبانی است به فكر استفاده از پول دیجیتال GoldMoney در كنار ایگولد افتاده‌است. او اظهار می‌دارد :‌من از بازاری كه مبتنی بر پول دیجیتال و ایگولد است استقبال می‌كنم و آنرا پشتیبانی خواهم كرد ولی در عین حال لازمست تا كمی پاكسازی در این بازار انجام شود.

   پلیس كانادا به درخواست جهت توضیحات پاسخی نداد. جكسون می‌گوید كه از نگرانی‌های امثال جفتوویچ ویا بازجویی‌های پلیس كانادا مطلع نبوده‌است. او می‌گوید كه ایگولد همیشه به استعلامات مقامات قضایی در اسرع وقت پاسخ می‌دهد و همواره جهت ارائه نام‌های كاربران ، شماره حساب آنها و سیاهه كاركرد آنان آمادگی دارد.

   تعدادی از كسانی كه در كار طلا هستند و برخی از مقامات قضایی به GoldMoney به دیده انتخابی مطمئن در عرصه پول دیجیتال می‌نگرند. این شركت واقع در جزیره British Channel در جرسی توسط James Turk اداره می‌شود. او یك تاجر فلزات قیمتی و بانكدار سابق در Chase Manhattan است. او می‌گوید كه شركت نیاز به ارسال كپی مدارك هویتی از طرف مشتریان دارد تا بتواند این اسناد را با لیست‌هایی كه از مظنونان ، تروریست‌ها و پول‌شوی‌ها دارد تطبیق دهد.

   به اعتقاد ایگولد آقای جكسون ، این كارها اساسا غیرضروری و هزینه‌بردار است. OmniPay ، بعنوان یكی از شركت‌های وابسته به ایگولد ، یكی از چندین آژانسی است كه وظیفه تبدیل پول معمولی به ایگولد را بعهده دارند. جكسون می‌گوید جهت احراز هویت كاربران OmniPay یك كد مخصوص از طریق ایمیل و پست معمولی می‌فرستد. اما كاربران لازم نیست تا هویت خود را به اثبات برسانند پس دقیقا مشخص نمی‌شود كه چه كسی كار را انجام می‌دهد. جكسون می‌گوید كه این یكی ازكارهای اوست تا این بازرسی‌ها رابرای پیدا كردن كلاهبرداری‌های آشكارانجام دهد مثل مشتری‌هایی كه در آدرس خود فقط قید كرده‌اند: "چین"

   بعضی مشتری‌های ایگولد واقعا آدم‌های ناجوری بوده‌اند. عمر ضنانی از ایگولد جهت پول‌شویی شركت ShadowCrew استفاده می‌كرده كه این شركت طبق گواهی ماموران سرویس‌های امنیتی یك تبهكار اینترنتی با حدود 4000 عضو بوده‌است. دولت می‌گوید ظنانی ، با استفاده از كامپیوتر خانگی خود واقع در یك خانه گچ‌كاری شده در Fountain Valley كالیفرنیا ، پول فراوانی از فروش كارت‌های اعتباری ، حساب‌های بانكی و كارت‌های شناسایی به سرقت رفته بدست آورده و همدستانش از طریق جابجایی پول بین Western Union و ایگولد رد این پولها را گم می‌كردند. در تاریخ چهارم اكتبر 2004 ظنانی 22 ساله ، كه از نام مستعار Voleur ( در زبان فرانسه یعنی دزد ) استفاده میكرد ، در حالی كه در یك chat room مشغول جابجایی 100،000 دلار بود دستگیر میشود. او در نوامبر همان سال مجرم شناخته شده و به 5 سال حبس محكوم می‌شود.

حصار مطمئن

   ایگولد می‌گوید كه سرویس‌های امنیتی هیچگاه در ارتباط با مورد ظنانی با وی تماس نگرفته و وظیفه او هم پیگیری اینگونه قضایا نیست. وكیل ایگولد ، Mitchell S. Fuerst ، اظهارات بیان شده در گواهی سرویس‌های امنیتی را در بیان این مطلب كه ایگولد فعالیت‌های غیرقانونی را تسهیل می‌كند ، یاوه و مهمل می‌خواند. Fuerst استدلال می‌كند كه مسئولیت احراز هویت و كنترل فعالیت‌های دارندگان حساب ایگولد لزوما بر عهده بانك‌ها و سایر موسسات مالی است كه از طریق آنها پول وارد ایگولد می‌شود. جكسون پا را فراتر گذاشته و می‌گوید كه اساسا پول‌شویی از طریق ایگولد غیر ممكن است ، چیزی كه پرونده ظنانی و موارد دیگر ، خلاف آنرا به اثبات می‌رساند.

   جكسون تمایل خود را برای اینكه از دست موشكافی‌های دولت آمریكا راحت شود پنهان نمی‌دارد. در سال 2000 او و شریكش Downey شركت e-gold Ltd را در Nevis به ثبت رساندند ، با امید اینكه این اقدام آنها را كمی بیشتر از قوانین آمریكا دور كند. البته جكسون تصدیق می‌كند كه وجود ایگولد در Nevis تنها روی كاغذ است. مدیران شركت خدمات خود را از دفتر شركت در ملبورن انجام می‌دهند و كامپیوترهای اصلی هم در اورلاندو قرار دارند. جكسون می‌گوید از این جهت این جزیره كوچك را برای ثبت شركت انتخاب كرده كه هزینه ثبت خیلی پایین است و دولت آنجا هم از قوانین تجاری انگلستان پیروی می‌كند. قوانین مالیه این جزیره هم خیلی آسان و سهل است. با توجه به اشتیاق جكسون برای ایجاد یك فاصله معقول بین خود و مقامات ایالات متحده ، او مثل می‌زند : چیزی كه باعث بوجود آمدن همسایه خوب می‌شود ، حصار خوب است.

   در تاریخ 5 اكتبر یعنی 2 هفته قبل از هجوم ماموران به دفاتر شركت در ملبورن ، " دپارتمان نظارت و قانون‌گذاری بر خدمات مالی جزیره Nevis" اعلانی را در سایت خود منتشر ساخت كه بر مبنای آن ایگولد اطلاعات "گمراه كننده‌ای" را در ارتباط با وضعیت حقوقی خود اعلام كرده‌است. ماموران رسمی Nevis می‌گویند كه از جولای 2003 و با توجه به عدم پرداخت حق ثبت سالانه ، مبلغ 220 دلار ، شركت ایگولد از فهرست شركتهای ثبت شده جزیره حذف شده‌است. جكسون تاكنون در مورد این مساله پاسخی نداده‌است.

   در آمریكا ایگولد همیشه سعی كرده از لحاظ معنایی حفاظی برای خود درست كند تا بتواند احتمال اینرا كه در گروه شركت‌ها و موسسات قانونمند مالی قرار گیرد به حداقل برساند. بطور مثال ایگولد به اصطلاح "deposit" كه یك كلمه استاندارد و به معنای سپرده‌گذاری است ، لفظ "in-exchange"  اطلاق میكند و همینطور بجای "withdrawal"  ، به معنای پول‌درآوردن از حساب ، اصطلاح "out-exchange" گفته می‌شود. جكسون می‌گوید: نمی‌خواهیم به كسی كلك بزنیم. خوب است كه بتوان همیشه صحیح عمل كرد. مهم این است نمی‌خواهیم كسی ما را با یك بانك اشتباه بگیرد.

   وضعیت فعلی ایگولد هرچه باشد ، سهولت كاربرد و سودمندی آن در منتفع ساختن كلاهبرداران توسط ماجرای شركت E-Biz Ventures روشن‌تر خواهدشد. این شركت خود را بعنوان یك سازمان مسیحی معرفی كرده و مدعی پرداخت سودهای كلان تا 100درصد به مشتریان خود بود. موسس این شركت ، Donald A. English از شهر میدوست در ایالت اكلاهما ، مشتریانش را به استفاده از ایگولد برای فرار از قوانین حكومتی و ناشناس ماندن ترغیب می‌كرد. سرمایه‌گذارهای E-Biz حساب ایگولد باز می‌كردند و سرمایه‌های خود را به حساب‌های تحت كنترل English منتقل می‌ساختند. او از حدود 25000 حساب ایگولد پول جمع‌آوری می‌كرد و با پول سرمایه‌گذارهای جدید سود به قدیمی‌ترها می‌پرداخت. وقتی در سال 2001 این شركت توسط مقامات امنیتی تعطیل شد حدود 50 میلیون دلار از مردم كلاهبرداری شده‌بود و سرمایه‌گذاران بیش از 8.8 میلیون دلار از سرمایه خود را از دست داده‌بودند. سرانجام English در دادگاه فدرال اكلاهما محاكمه شده وبه جرم كلاهبرداری به 5 سال حبس محكوم گردید.

   جكسون می‌گوید وقتی در ارتباط با پرونده E-Biz احضاریه بدست وی رسید ، ایگولد تمام داده‌های مربوط  به حساب‌های درگیر دراین ماجرا را برای مقامات مسئول فرستاد. در ارتباط با این پرونده حقوقی یكی از دستیاران جكسون نیز با بازپرسها همكاری دائم داشت. یكی از مسئولین این پرونده ، Chris Condren ، اظهار می‌دارد كه آنها به هر تقاضایی بلافاصله پاسخ می‌دادند.

   دلایل مظنون بودن ایگولد در بسیاری از سایت‌های اینترنتی قابل مشاهده است. یكی از مدیران سایت Cannabis Edge ، كه سایتی مخصوص عمل آوردگان ماری‌جوآنا است ، به مشتری‌هایش پیشنهاد استفاده از ایگولد و 2 پول دیجیتالی دیگر یعنی Netpay  و Webmoney را می‌دهد و توضیح می‌دهد كه چگونه می‌توان با این پولهای الكترونیكی سود حاصل از قاچاق را مخفی كرد. این شخص می‌گوید: امنیت ایگولد خیلی بالا است ، كاربرد آن ساده بوده و مشتری‌ها همیشه ناشناس هستند. البته WebMoney ، مستقر در مسكو،  و NetPay ، مستقر در پاناما ، ارتكاب هرگونه عمل خلاف را تكذیب می‌كنند.

   سایت CC-cards ، كه اطلاعات مالی دزدیده‌شده بوفور در آن یافت می‌شود ، در ماه نوامبر حاوی پیامی از یك هكر با نام مستعار HellStorm بود. او تبلیغ می‌كرد كه با یك حق‌الزحمه 5 درصدی می‌تواند برای افرادی كه می‌خواهند هویتشان ناشناس باقی بماند و از طرفی هم برای بازكردن حساب ایگولد و پول گذاشتن در آن وقت ندارند ، اینكار را انجام دهد. كابران سایت CC-cards معمولا برای تقبل هزینه‌های این سایت از طریق ایگولد پول اهدا می‌كنند. ( سایتهایی مثل CC-cards ویا Cannabis Edge معمولا به ایمیل‌هایی كه توضیح از آنها می‌خواهند پاسخ نمی‌دهند. )

   جكسون می‌گوید او از اینكه ایگولد توسط سایت‌های غیرقانونی سفارش می‌شود باخبر نیست. او می‌گوید به محض اینكه از وضعیت سایت CC-cards مطلع شده حساب آنانرا مسدود كرده‌است. جكسون ادعا می‌كند در چنین موقعیت‌هایی كار زیادی از ایگولد ساخته نیست مگر اینكه مراجع قانونی توجه ایگولد را به اینگونه جرائم جلب كنند. او می‌گوید یكبار كه در مورد خاصی اطلاع حاصل شد می‌توانیم روی سقف موجودی محدودیت گذاشته تا كسی نتواند به حساب آنان پول واریز كند. از طرفی اگر گروهی از حساب‌ها هم باشند كه توسط یك مجرم كنترل می‌شوند می‌توانیم آنها را تعیین كنیم. اگر حكم قانونی نیز دریافت كردیم می‌توانیم حساب یا حساب‌های خاصی را نظارت كرده و درصورت لزوم آنان را مسدود كنیم.

   نقل یك ماجرای دیگر می‌تواند آموزنده باشد. خطر سایت‌هایی مثل CC-cards كه توسط ایگولد تغذیه مالی می‌شوند برای Kimberly S. Troyer كاملا اثبات گردید. سپتامبر گذشته تمام مشخصات او برای فروش عرضه شد. CC-cards ، 22 آیتم را برای فروش گذاشته‌بود: شماره حساب دسته چك او در بانك، شماره گواهینامه رانندگی، شماره تامین اجتماعی، تاریخ تولد و نام مادر او پیش از ازدواج و موارد دیگر. و تمام اینها فقط به قیمت 30دلار ایگولد. جكسون می‌گوید ایگولد در اینگونه موارد كاری نمی‌تواند انجام دهد مگراینكه رسما و ازطریق مجاری قانونی به وی اعلام گردد.

   البته یك جرم است كه جكسون در قبال آن بشدت عكس‌العمل نشان می‌دهد و آن پورنوگرافی اطفال است. در ماه اوت او در یك كنفرانس در الكساندریای وایومینگ كه توسط "مركز ملی كودكان مفقود شده و بهره‌كشی شده" برگزار شده بود شركت كرد. این مركز سعی می‌كند فهرستی از بانك‌ها و شركت‌های كارت اعتباری بدست دهد كه در مورد استفاده از خدمات آنان در سایت‌های پورنوگرافی اطفال سخت‌گیری زیادتری می‌كنند. مدیر اجرایی مركز می‌گوید: سایت‌هایی كه از كارت Visa استفاده میكنند روزبه‌روز كمتر شده و در عوض آنهایی كه از ایگولد استفاده میكنند بیشتر می‌شود. مركز ، سیاستی را دنبال می‌كند كه بر مبنای آن اطلاعات اینگونه سایت‌ها كه توسط مركز تعقیب می‌گردند كمتر نزد عموم فاش شود. جكسون می‌گوید از اینكه متوجه استفاده اینگونه سایت‌ها از ایگولد شده ، بشدت هراسان گردیده‌است. او برای مركز روش ردیابی ركوردهای ایگولد را توضیح داده و آنان نیز از همكاری وی سپاسگزاری كرده‌اند.

   رئیس مركز شكایات جرائم اینترنتی در FBI ،‌ Daniel J. Larkin ، می‌گوید در سالهای اخیر ایگولد خودش را پشت "مه" پنهان كرده‌است. اكنون با بیشتر شدن احكام احضاریه و اینكه ماموران فدرال دریابند كه چه اسنادی را در 19 دسامبر توقیف كرده‌اند ، این "مه" می‌تواند برطرف شود. IRS (دپارتمان جمع‌آوری مالیات) هم جداگانه شروع به ممیزی شركت مادر ایگولد كرده و جكسون می‌گوید كه ایگولد همكاری لازم را با IRS جهت جلوگیری از پول‌شویی بعمل می‌آورد. IRS البته توضیح بیشتری نداده‌است.

ابزار ترور ؟

   قبل از این هجوم به ایگولد جكسون می‌گفت كه پاسخ دادن به احكام احضاریه و دیگر استعلامات حكومتی خیلی گیج‌كننده و هزینه‌بردار است. اگرچه او تاكید می‌كرد كه ایگولد مجبور نیست كه مشتریان خود را نظارت كند ،‌او گفت امید داشت می‌توانسته توجه بیشتری به تائید صاحبان حساب‌ها كند. او می‌افزاید این طرح را در سر دارد تا ایگولد را از یك سیستم مبتنی بر حساب به یك سیستم مبتنی بر افراد تبدیل كند. در اینصورت خواهد توانست نظارت بیشتری روی مشتریانش داشته‌باش


  • آخرین ویرایش:چهارشنبه 14 دی 1384
نظرات()   
   
Can you stretch to get taller?
شنبه 1 مهر 1396 10:21 ق.ظ
Actually no matter if someone doesn't be aware of after that its up to other visitors that
they will assist, so here it occurs.
What do you do for Achilles tendonitis?
یکشنبه 15 مرداد 1396 07:12 ب.ظ
What's up, the whole thing is going nicely here and ofcourse every one is sharing facts, that's really
fine, keep up writing.
Why does it hurt right above my heel?
یکشنبه 25 تیر 1396 09:02 ب.ظ
I simply could not go away your website prior to suggesting that I really loved the standard information a person supply for your guests?
Is going to be back regularly to check out new posts
BHW
جمعه 25 فروردین 1396 11:09 ق.ظ
Greetings, I do believe your web site may be having web browser compatibility issues.
Whenever I look at your blog in Safari, it looks fine however, if opening in Internet Explorer, it's got some overlapping issues.
I merely wanted to provide you with a quick heads up! Other
than that, excellent blog!
manicure
سه شنبه 22 فروردین 1396 02:59 ق.ظ
Hello, this weekend is good for me, since this occasion i am reading
this impressive informative paragraph here at my house.
mani
چهارشنبه 6 اردیبهشت 1385 05:04 ق.ظ
سلام
وبلاگ مفیدی است.وبلاگ منم بدك نیست.برای تبادل لینك آماده ام.

موفق باشید.
mani
چهارشنبه 6 اردیبهشت 1385 04:04 ق.ظ
سلام
وبلاگ مفیدی است.وبلاگ منم بدك نیست.برای تبادل لینك آماده ام.

موفق باشید.
مسعود
شنبه 24 دی 1384 02:01 ق.ظ
http://www.sureearn.com/?ref=masoudnet
این یه سایت سرمایه گذاری است که حد اقل سرمایه گذاری د رآن 1 دلار می باشد. که می توانید بعد از سرمایه گذاری در پلان 1 دلاری در ا روز بهد 120% سود سر مایه خود را بگیرید. فعلا تازه شروع به کار کرده پس بجنبید.
حمیدرضا قاری
شنبه 17 دی 1384 11:01 ق.ظ
سلام
پاسخ دکتر جکسون به مقاله بیزینس ویک:
https://www.e-
gold.com/letter.html
اگر ترجمه آن را در سایت قرار دهید، برای دوستان علاقه مند مفید خواهد بود. با تشكر
مینائی
پنجشنبه 15 دی 1384 01:01 ق.ظ
سلام دوست عزیز
این قضیه ایگولد خیلی نگران کننده است ما تازه تو اینکار وارد شدیم پس الان باید چیکار کنیم لطفا نظر خودتونو بگید یعنی برویم به سوی ژولهای دیجیتال دیگه مثل یا اونا هم همین مشکلهو خواهند داشت . برای باز کردن حساب در استروم پی چگونه انجام بدیم ؟ و . . .

با تشکر از شما دوست عزیز
سینا
پنجشنبه 15 دی 1384 09:01 ق.ظ
به همه بازدیدکنندگان از وبلاگ توصیه می‌شود ادامه مقاله را حتما مطالعه نمایند.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر